אז איך הכל התחיל – הסיפור האישי שלנו עם צמח האלוורה – בלוג

עוד רעיון שעלה, אלא שהפעם נלקח ברצינות…

עציצים עם שתילי אלוורה

עציצים עם שתילי אלוורה - כך העסק התחיל

הכל התחיל כשאבא שלי הראה לי שיש לנו צמח אחד בגינה, שמתפתח מהר, ומתרבה במהירות. ההתפשטות המהירה שלו גרמה לו להיות ממש דומיננטי באיזור מסויים של הגינה הפרטית שלנו.
כדי לעצור את ההשתלטות שלו על מרחב הגינה, צריך היה מידיי פעם לקצץ אותו ולדלל את הצאצאים הרבים שהוא מוציא. אבא שלי ציין בפני שאולי זו הזדמנות לבדוק מה אפשר לעשות איתו. 
מדובר למעשה על צמח מדברי, שאוהב שמש, ולא זקוק להרבה מים, ולכן הגידול שלו הוא חסכוני. יש לו  עלים גדולים ובשרניים המזכירים צורת חרב בצבע ירוק, ומנומר בפסים לבנים. אמנם קוצניים במקצת, אולם יש לו גם פריחה נאה בתחילת הקיץ בצבע כתום-צהוב.
בקיצור, מדובר באלוורה הרפואית. הקרויה גם צמח הקסם, או באנגלית: 
The miracle plant

הרקע

אנחנו גרים במושב, ויש לנו אדמות חקלאיות לא מנוצלות כבר שנים. מדיי פעם עולה רעיון חקלאי כלשהו, לגדל עצי פרי כאלה או אחרים, אבל איך שהוא כל הענין נשאר בגדר רעיון ונשכח. שנינו, גם אני וגם אבא שלי עובדים במקצועות חופשיים, ולא ממש עוסקים בחקלאות למרות שיש לנו אדמות לא מעובדות מאחורי הבית. אחת לכמה זמן אנחנו מצטערים שאנחנו לא מנצלים את המשאב הזה ועושים משהו חקלאי. משהו לנשמה.
וכך עוברים להם הימים והשנים, כאשר אנחנו ממשיכים בעסקים שלנו ובגידול המשפחה. 
אבל אז, באותו יום (לפני למעלה מ-3 שנים), כשאבא שלי סיפר לי על צמח האלוורה, משהו זז בתוכי. שמעתי קול פנימי אומר לי, הפעם, זה שונה, הגיע הזמן לבדוק. ברצינות.

אלוורה בעציצים - שתילים ראשונים

אלוורה בעציצים - שתילים ראשונים


כפי שכולכם בוודאי יודעים, ג'ל האלוורה ידוע כמרפא מעולה לטיפול בכוויות. זה משהו שגם אני ידעתי, אבל בעקבות ההתעניינות באלוורה, גיליתי הרבה יותר מכך. עוד באותו היום, ישבתי מול המחשב שלי והתחלתי לחפש בגוגל מידע על צמח האלוורה. תוך כדי גלישה לשעות הקטנות של הלילה, גיליתי דברים מפתיעים ומדהימים לגבי אלוורה. למדתי שאלוורה לא רק טוב לריפוי כוויות ופציעות, אלא גם לאין ספור נגעי עור שונים (כמו, עקיצות, אקזמה, סבוריאה, ובעיות עור אחרות) ואפילו גם ללקיחה פנימית.
מאותו היום, למדתי על הצמח והתכונות שלו יותר ויותר, דרך האינטרנט, גומע כל פיסת איפורמציה שיכולתי למצוא. משתילה של אלוורה, גידול וטיפוח  הצמח, ועד לשימושים הרבים והשונים שלו. הייתי מאוד מרותק והתחלתי לבנות את החלום שלי, בעיני רוחי. כך דמיינתי את עצמי מגדל שדות אלוורה אצלינו במושב, ומייצר מוצרים עשירים בג'ל אלוורה טהור.
כמו קודם, גם עתה, אבי היה מעט סקפטי, אבל הפעם הוא שיתף פעולה בקשר לזה. תוך מספר שבועות כבר היו לנו מספר שורות אלוורה עם 100-150 שתילי אלוורה שנלקחו במקור מהגינה שלנו הפרטית. 
וכך הכל התחיל. עברו מאז למעלה מ-3 שנים והיום יש לנו למעלה מ-900 שתילים שחלקם הגדול כבר בוגרים. 

נכתב באוגוסט 2012

 

כותב המאמר, נפתלי פלדמןALORGANIC ישראל, גידול אלוורה אורגנית ופיתוח מוצרי קוסמטיקה טבעיים.

ALORGANIC  – אלוורה אורגנית תוצרת הארץ

053-9237379

http://www.ILovera.co.il

email / Skype: ultranaf@gmail.com

 

 

אפשר לשתף, או לכתוב לנו.

 

אודות נפתלי פלדמן

מטפל ברפואה משלימה בעזרת תזונה, אלוורה רפואית אורגנית ואפיתרפיה בעל תואר שני במנהל עסקים, איש הייטק ואינטרנט לשעבר. יזם ALORGANIC ישראל - גידול אלוורה אורגנית ופיתוח מוצרי קוסמטיקה טבעיים. בוגר לימודי רפואה תזונתית מהמרכז לרפואת הרמב"ם.
פורסם בקטגוריה אלוורה, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות בנושא אז איך הכל התחיל – הסיפור האישי שלנו עם צמח האלוורה – בלוג

  1. מאת אהובה ורד‏:

    הצמח מזכיר את האגבה. גם הוא צמח מדברי, גם הפריחה דומה. אפשר למצוא אותו בבתי קברות ערביים בארץ.

     

  2. מאת שושנה דרור‏:

    האם ידועה השפעה של האלוורה על הפרעות קשב וריכוז?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.